Paieška

Dieveniškiečiai keliauja po Šalčininkų rajoną

 

 Dieveniškių bendruomenės centras realizuoja projektą, kuriuo siekia vietos gyventojų aktyvumo ir bendruomeniškumo. Birželio 25 d. įvyko pirmoji numatytų veiklų dalis – ekskursija po Šalčininkų rajoną.

Dieveniškių seniūnijos seniūnė ir bendruomenės centro pirmininkė Česlava Marcinkevič pasakoja, kad projektas „Vienybė per kultūrą, sportą, pažinimą. Dieveniškių bendruomenės centro renginių ciklas“ yra tęstinis. Jame numatytos įvairios veiklos –pažintinė ekskursija po Šalčininkų rajoną, kelionė į Šiluvą, piligriminis žygis  Dieveniškės – Norviliškės, sporto šventė, Andriejaus vakaronė.
- Bendruomeniškumas yra be galo svarbus visur ir visada, todėl stengiamės, kad mūsų gyventojai būtų draugiškesni ir artimesni. Kelionės ir bendros veiklos, žinoma, ne tik praturtina, bet ir suartina. O dabar, bendravimo žmonėms kaip tik trūko, todėl laikydamiesi saugumo reikalavimų stengiamės grįžti į normalų gyvenimą. Be to, labai svarbu pažinoti gimtąjį kraštą ir apylinkes,  - pasakoja Česlava Marcinkevič dėkodama Turgelių ir Eišiškių seniūnijų seniūnams už šiltą priėmimą.
Pirmasis kelionės taškas – dailininkės Anos Krepštul muziejus. Čia keliautojus pasitiko ypatinga nuotaika ir užplūdo įvairūs jausmai. Išgirstas pasakojimas apie sunkumų nepalaužiamą moterį , jos paveikslai ir kiti darbai padarė atvykusiems didelį įspūdį. Paulavos respublikoje Dieveniškių kilpos keliautojai priartėjo prie istorijos, klausėsi pasakojimo apie gyvavusią respubliką ir demokratijos idėjų užuomazgas. Seniūnas Eduard Tyškevič įleido grupę ir į ledainę.
Jašiūnai. Kur gi nuvyko keliautojai? Žinoma, į Balinskių dvarą. Visi nustebo pamatę renovuotą oficinos pastatą. Dvaro rūmuose jiems buvo surengta pažintinė ekskursija. Atvykti čia visada įdomu ir tikrai naudinga.
Atvykę į Eišiškes dieveniškiečiai susitiko su seniūnu Miroslavu Bogdiunu ir jo pavaduotoju Valdemaru Sliževskiu. Seniūnas papasakojo, kaip Eišiškės gyvena šiandien, o jo pavaduotojas atkreipė dėmesį į turtingą miesto ir apylinkių istoriją. Vienas iš kelionės tikslų – neseniai renovuotas ir bendruomenės poreikiams pritaikytas Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras.
 
Projektu siekiama:
 
- Bendradarbiaujant Dieveniškių bendruomenės centrui, vietos savivaldai, kultūros ir švietimo įstaigoms organizuoti renginius, kurie skatintų Dieveniškių seniūnijos gyventojų iniciatyvas, būrimąsi bendrų kultūrinių ir socialinių renginių metu.
- Į renginių organizavimą, dalyvavimą juose pritraukti socialinę atskirtį patiriančius asmenis: žmones su negale, vienišus senyvo amžiaus žmones, socialinę riziką patiriančias šeimas, auginančias vaikus.
- Organizuoti įvairaus pobūdžio renginius, kurie būtų patrauklūs skirtingoms gyventojų grupėms, skatintų aktyvų įsitraukimą ir užtikrintų ilgalaikius rezultatus – tradicijų puoselėjimą ir tęstinumą, sveiko gyvenimo būdo praktikavimą.
- Užtikrinti sveiką ir aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą socialinę riziką patiriančioms šeimoms ir finansinių sunkumų patiriantiems asmenims jų gyvenamojoje teritorijoje.
- Plėsti vietos Dieveniškių bendruomenės narių akiratį, per išvykas ir pažinimą integruoti ir ugdyti ryšį tiek su kitomis Šalčininkų rajono teritorijomis, tiek su visa Lietuva.
- Formuoti kaimo vietovės, kaip patrauklios vietos gyventi ir veikti jaunimui, patrauklumą. 
 
VIETOS PROJEKTO PARAIŠKOS NR. ŠALČ-LEADER-6B-KS-6-1-2020, PATEIKTOS PAGAL ŠALČININKŲ RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖS VIETOS PLĖTROS STRATEGIJOS II PRIORITETO PRIEMONĖS „BENDRUOMENIŲ INICIATYVŲ SKATINIMAS“ VEIKLOS SRITĮ „PARAMA BENDRUOMENIŲ SOCIALINĖS PARTNERYSTĖS INICIATYVOMS“
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti