Paieška

Joninių šventė – tradicijų puoselėjimas suartina kartas

 
Birželio 23 d.  Kalesninkų bendruomenės centras pakvietė gyventojus švęsti trumpiausią metų naktį. Joninių vakarą Didžiųjų Zubiškių kaime prie Versekos upės šventės organizatoriai paruošė įdomią programą.
Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Ana Jesvilienė, Kalesninkų seniūnijos seniūnė ir Kalesninkų bendruomenės centro pirmininkė Danuta Vilbik ir Šalčininkų rajono tarybos nariai. 
Kalesninkų seniūnijos seniūnė Danuta Vilbik linkėjo visiems varduvinikams kuo daugiau laimės, sveikatos ir meilės. Tai pat priminė, kad šventės metu reikia laikytis visų karantino reikalavimų.
Renginio metu buvo pasveikinti varduvininkai ir jų galvas papuošė ąžuolų lapų vainikai. Rajono vadovai tai pat pasveikino ir Kalesninkų seniūnijos seniūnę su gimtadieniu. Žiūrovai galėjo ne tik stebėti koncertą, bet ir įsigyti žaislų, balionų, sudalyvauti loterijoje, o vaikai pramogavo ant batuto.  
Joninių atmosferą kūrė dainų ir šokių ansamblis „Solčanie“. Jų atliekamos dainos ir liaudies šokiai leido pasinerti į mūsų protėvių Joninių linksmybių magiją. Po jų į sceną žengė kupinas energijos romų ansamblis „Sare Roma“ ir Ištvanas Kvik. Atlikėjai padovanojo žiūrovams spalvingą pramoginę programą, kupiną žaismingų šokių ir linksmų dainų. Joninių scenoje taip pat dainavo Kalesninkų kaimo atlikėjos Katažina Matuiza, Dominika Narkevič ir Olivija Narkevič. Artėjant vidurnakčiui scenoje pasirodė muzikantai J-Band užkurdami tikrą diskoteką. Kartu su dainomis ir šokiais žiūrovai leidosi ieškoti paparčio žiedo.
Projekto tikslas – ugdyti jaunosios kartos tautinę savimonę, skatinanti domėjimąsi savo tauto etninės kultūros paveldu, skiepyti meilę ir pagarbą tradicijoms.
Kalesninkų bendruomenės centras siekia pakviesti jaunimą aktyviau dalyvauti kultūrinėje ir kūrybinėje veikloje, tenkinti jo pažinimo ir lavinimosi poreikius, padėti jiems integruotis bei tapti aktyviais visuomenės nariais ugdant pilietiškumą, iniciatyvumą, skatinant saviraišką, o taip pat stiprinti kartu solidarumą ir bendruomeniškumą.
VIETOS PROJEKTO PARAIŠKOS NR. ŠALČ-LEADER-6B-J-6-2-2020,
PATEIKTOS PAGAL ŠALČININKŲ RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖS VIETOS PLĖTROS STRATEGIJOS II PRIORITETO PRIEMONĖS
„JAUNIMO LAISVALAIKIO UŽIMTUMO IR SOCIALINĖS INTEGRACIJOS GERINIMAS“
VEIKLOS SRITĮ „PARAMA SOCIALINĖMS, KULTŪRINĖMS JAUNIMO BENDRADARBIAVIMO INICIATYVOMS“
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti