Paieška

 

Naujos galimybės: sumanaus kaimo koncepcija

 
 Gegužės 4 d. Šalčininkų rajono VVG valdybos nariai, bendruomenių atstovai, ūkininkai, verslininkai dalyvavo apvaliojo stalo diskusijoje ir domėjosi Sumanaus kaimo koncepcija ir naujomis galimybėmis gauti finansavimą kaimo vietovių plėtrai.
Kaimo plėtros programas pristatė „Meno formos“ lektorė Lina Arlauskienė. Jos teigimu, Sumanaus kaimo koncepcija ir jos tikslas – naujos kaimo iniciatyvos skatinančios naujoves ir inovatyvių technologijų pritaikymą, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę. Visos iniciatyvos prasideda nuo žmonių ir jų deklaruojamų idėjų, nuo to, ką jie norėtų pakeisti savo gyvenamojoje aplinkoje.
Svarbiausi Sumanaus kaimo koncepcijos aspektai – platesnė partnerystė, naujos bendradarbiavimo formos investicijų pritraukimui. Lektorė pristatė kelis bendruomenių ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžius, kai kaimo vietovėse įkurta biomasės elektrinė, kurios gaminama energija naudojama gyvenvietės apšvietimui. Dalijosi įžvalgomis apie turizmo poreikiams sukurtą informacinę platformą, įrengtą slidinėjimo trasą, įkurtus teniso kortus ir išmaniąją programėlę, skirtą užtikrinti sklandų jų lankymą.
Bendruomeninio ir socialinio verslo pavyzdžiai sudomino Šalčininkų rajono bendruomenių atstovus, ūkininkus, verslininkus. Užvirė diskusija apie galimus įgyvendinti projektus ir naujus bendradarbiavimo ryšius. Diskusijos dalyviai svarstė finansavimo gavimo galimybes, įgyvendinamų projektų naudą vietos bendruomenėms.
Galimi kelių krypčių projektai, skatinantys vietos ekonomikos potencialą, užtikrinantys įtraukios infrastruktūros ir paslaugų kūrimą, sumanūs viešojo valdymo ir bendradarbiavimo projektai, o taip pat aplinkos apsaugą ir klimato kaitos švelninimą užtikrinantys projektai. Sumanaus kaimo paramos priemonės bus įgyvendinamos pereinamuoju (2022 - 2023 m.) ir 2023-2027 m. laikotarpiu. Pereinamuoju laikotarpiu bus atrinkti pilotiniai projektai, kurie turės būti įgyvendinti iki 2025 m. birželio. 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti