Paieška

Patvirtinta Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategija

 
Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategija numato turistams ir vietos gyventojams patrauklios vietovės kūrimą puoselėjant vietos tradicijas ir teikiant turiningo laisvalaikio, poilsio, kultūros ir socialines paslaugas. Jai įgyvendinti įžvelgiamos Šalčininkų rajono stiprybės - palanki geografinė padėtis gyvenimo, verslo ir turizmo požiūriu, sostinės „priemiesčio“ teritorija, o taip pat patraukli, daugiakultūrė, turinti nemažai gamtinių ir kultūrinių išteklių, istorinių objektų vystyti turizmo ir rekreacijos paslaugoms, teritorija.
Kuriant strategiją vyko susitikimai su tikslinėmis grupėmis, juose dalyvavo nevyriausybinių ir jaunimo organizacijų, kultūros įstaigų, socialinės ir verslo sričių atstovai. Susitikimuose išgrynintos galimos įgyvendinti veiklos ir Šalčininkų rajono poreikiai.
 
Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategija bus įgyvendinama pagal keturias priemones:
-          Sumanaus kaimo kūrimas ir plėtra
Pagal šią priemonę ateityje įgyvendinamais projektais bus siekiama pagerinti kaimo bendruomenės gyvenimo kokybę ir gerinti gyventojų gerovę. Numatoma remti veiklas, kurios bus orientuotos į infrastruktūros pritaikymą, įrangos ir paslaugų įsigijimą, atsinaujinančių energijos šaltinių  arba kitų pažangių sprendimų diegimą.
-          Skatinti integruotą socialinę plėtrą Šalčininkų rajono kaimiškose vietovėse
Šia priemone siekiama mažinti socialinę atskirtį plėtojant socialines paslaugas ir mažinti disbalansas tarp regionų. Numatoma, kad paramą galės gauti projektai, kuriais pritaikoma esama infrastruktūra, įsigyjama įranga arba paslaugos, diegiami atsinaujinantys energijos šaltiniai arba kiti pažangūs sprendimai.
-          Skatinti įtraukių neformalių iniciatyvų ir veiklų plėtrą
Realizuojamasi projektais bus siekiama užtikrinti, kad visi gyventojai turėtų vienodas galimybes dalyvauti vystymosi procese. Todėl bus remiamas paslaugų ar įrangos įsigijimas, intelektinės ir užimtumo veiklos.
-          Aplinkai palankaus smulkaus verslo kūrimas ir plėtra
Priemonės tikslas - skatinti modernių technologijų ir verslo būdų naudojimą, kuris skatina aukštesnę pridėtinę vertę. Siekiama spręsti ne tik papildomų paslaugų prie lankytinų objektų stokos, bet ir klimato kaitos problemas. Pagal priemonę remiamos veiklos: infrastruktūros pritaikymas, įrangos ar paslaugų įsigijimas, atsinaujinančių energijos šaltinių ar kitų skaitmeninių pažangių sprendimų diegimas.
 
- Palyginus su dabartine strategija matome, kad ateinančiam periodui sumažėjo finansavimas. Nebebus žemės ūkio srities projektų rėmimo, atsisakome naujos statybos pastatų rėmimo, orientuosimės į pastatų rekonstrukciją, pritaikymą, didiname veiklos projektų skaičių, kai bendruomenės turėtų įsigyti tam tikrą įrangą ir ją įveiklinti. Strategijoje išlieka galimybės smulkiam verslui, turinčiam mažiau pajėgumų save realizuoti. Taigi apibendrinant – smulkus verslas ir viešieji interesai, orientuojantis į vaikus ir jaunimą, socialiai pažeidžiamas grupes, - kalbėjo Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Josif Rybak.
 
Strategija bus orientuota į socialinio verslo kūrimą, inovacijų diegimą ir viešųjų paslaugų prieinamumo didinimą. Ateinančio laikotarpio strategijoje darbo vietų kūrimas bus aktualus tik tiek, kiek jis bus susijęs su projektų įgyvendinimu. Planuojama, kad Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategijos veiklos bus įgyvendinamos mažiausiai dešimtyje rajono seniūnijų
 
Iš viso numatoma įgyvendinti mažiausiai 19 projektų ir įsisavinti 1 633 431,75 eurų. Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategijos esmė - socialiai ir ekonomiškai tvarus ir įtraukus Šalčininkų rajonas.
 
Visuotiniame Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės narių susirinkime Šalčininkų rajono 2023-2028 metų vietos plėtros strategijai pritarta vienbalsiai. 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti