Paieška

Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės parama bendruomeniniam verslui

 
Prieš keletą metų Šalčininkų rajone žengti pirmieji bendruomeninio verslo žingsniai. Eišiškių krašto bendruomenė „Eikšys“ ir Šalčininkėlių krašto bendruomenės centras pateikė paraiškas Šalčininkų rajono vietos veiklos grupei pagal priemonę „NVO socialinio, bendruomeninio verslo kūrimas“ ir įsipareigojo vykdyti ekonominę veiklą sprendžiant gyventojų užimtumo problemas, didinant socialinių paslaugų įvairovę ir kuriant naujas darbo vietas. Koks šių dviejų aktyvių bendruomenių darbo rezultatas?
 
 
 
- Bendruomeninis verslas – naujovė Lietuvoje, o Šalčininkų rajone buvome pirmoji kregždė. Imtis verslo, ypač bendruomeninio, buvo nelengvas sprendimas ir didžiulis iššūkis. Pateikėme paraišką Šalčininkų rajono vietos veiklos grupei ir gavome paramą. Nuosavą įnašą mums padengė Šalčininkų rajono savivaldybė, ištiesdama pagalbos ranką ir taip investuodama į savo rajono gyventojų užimtumą, - pasakoja Eišiškių krašto bendruomenės „Eikšys“ pirmininkė Violeta Zdanovičienė.
 
Šalčininkų rajono savivaldybės pastangomis suremontuotame ir pradėjusiame veikti Eišiškių laisvalaikio ir verslo centre įsikūrė smulkūs verslininkai, vietą savo veiklai rado ir bendruomenės „Eikšys“ kavinė „Jaukus kampelis.
 
Violetos Zdanovičienės teigimu, bendruomenės nariai labai daug darbo įdėjo tvarkydami ir įrengdami patalpas, svarstydami bendruomeninio verslo koncepciją, kad pateisinyų vietos gyventojų poreikius ir lūkesčius. Paramos lėšomis įsigyta visa virtuvei reikalinga įranga: šaldytuvai ir šaldikliai, viryklė, konvekcinė krosnis, gruzdintuvas, picų pečius, kebabų kepimo įranga, kavos, ledų, šerbetų gaminimo aparatai, indaplovės, skalbimo ir džiovinimo įranga, vaizdo ir garso aparatūra, kondicionierius. Be to, bendruomenė nusipirkome ir jaukius salės baldus – stalus, minkštasuolius, kėdes, baro baldus, o kurdami interjerą stengėsi sukurti aplinką, kuri atvaizduotų kavinės „Jaukus kampelis“ pavadinimą.
 
 
Kavinė „Jaukus kampelis“ siūlo labai platų ir nuolat besikeičiantį meniu, kurį pritaiko klientų poreikiams. Vaikų ir jaunimo labai mėgstamos picos, šerbetai. Penktadieniais čia skuba sušių mėgėjai, o nuo šio pavasario kavinė siūlo platų kebabų asortimentą.
 
Projekto realizavimo metu sukurtos dvi darbo vietos, tačiau vėliau įdarbinti papildomi darbuotojai, kurie užtikrina kokybišką paslaugų teikimą.
Kavinė „Jaukus kampelis“ – tai bendras Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės ir Eišiškių krašto bendruomenės „Eikšys“ kūrinys.
 
Praėjusį pavasarį Šalčininkėliuose, Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre, pradėjo veikti Šalčininkėlių krašto bendruomenės kavinė „IDEA“.
 
Mes kaip bendruomenė, turime nemažą patirtį realizuojant įvairius projektus ir veiklas. Bet man tapus bendruomenės pirmininku, norėjau savo verslo patirtį perkelti ir į bendruomenės veiklą, kad ji taptų savarankiška. Žengti pirmuosius žingsnius mums padėjo Šalčininkų rajono vietos veiklos grupė ir Šalčininkų rajono savivaldybė. Pasirodžius Šalčininkų rajono VVG kvietimui kurti bendruomeninį verslą, nedvejodami priėmėme šį iššūkį. Rengiant paraišką mums padėjo vietos veiklos grupės kolektyvas, sako Šalčininkėlių krašto bendruomenės centro pirmininkas Edgar Alkovskij.
 
Naujai atsidariusioje kavinėje Šalčininkėlių krašto bendruomenė pagal projekto įsipareigojimus turi sukurti 2,5 etato. Tačiau , norint teikti kokybiškas paslaugas, darbo vietų sukurta daugiau. Svarbiausia – patys bendruomenės nariai nevengia darbo. Kolektyvas yra jaunas, dažnai kavinėje galima sutikti ir vaikus. Norėdami, kad mažieji pasijaustų svarbia bendruomenės dalimi, kartais jiems leidžiama pasimatuoti vieną kitą kavinės kolektyvo vaidmenį.
 
Anot Edgaro Alkovskio, bendruomenei pasirinkus verslo kryptį, bendruomeniškumas išlieka veikloje. Pradėti buvo sunku, kadangi didžioji dalis paramos skirta patalpų remontui, todėl interjeras bei baro elementai buvo kuriami tiesiog iš to, kokių galimybių tuo metu turėjo bendruomenė. Daug dekoro elementų buvo kuriami savo rankomis. Šalčininkėliečiai teigi, kad kavinė kilo iš idėjos ir naujos idėjos vis papildo ją kuriant tokią aplinką, kurioje jiems patiems norisi būti, o pasitikėjimo savimi suteikė Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės palaikymas.
 
Paramos lėšomis Šalčininkėlių krašto bendruomenė atliko patalpų remonto darbus bei įsigijo kaitrinės, šaldymo, pagalbinės įrangos, gamybinių nerūdijančio plieno stalų ir stelažų komplektus, gėrimų gaminimo ir laikymo įrangą.
 
Turime du iškalbingus pavyzdžius, kaip idėjos užauga į verslus ir kuria pridėtinę vertę, aktyvina ir stiprina bendruomenę, užtikrina trūkstamų paslaugų teikimą, užimtumą ir kuria naujas darbo vietas kaimo vietovėse.
 
***
 
Įgyvendinant Šalčininkų rajono 2014 – 2020 m. veiklos strategiją pagal trišales vietos projektų vykdymo sutartis, pasirašytas su Nacionaline mokėjimo agentūra ir Šalčininkų rajono vietos veiklos grupe, bendruomenės gavo finansavimą veiklų įgyvendinimui:
 
Eišiškių krašto bendruomenė „Eikšys“ gavo 99 995 eurų paramą, nuosavą įnašą padengė Šalčininkų rajono savivaldybė, skirdama 22 000 eurų paramą.
 
Šalčininkėlių krašto bendruomenė gavo 99 978 eurų paramą, pradinį įnašą padengė Šalčininkų rajono savivaldybė, skirdama apie 32 000 eurų. 
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti