Paieška

Atidaryta pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių mugė

 

2016 m. rugsėjo 3 dieną įvyko pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių mugė, kuria atidarė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak Valstybės vadovės, bendruomenės yra didielė valstybės jėga, kuri gali nuveikti išskirtinius darbus. Šventės globėjas Premjeras Algirdas Butkevičius pasidžiaugė didėjančiu žmonių bendruomeniškumu ir visuomeniškumu.

Renginyje dalyvavo vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių atstovai iš visos Lietuvos, buvo sviečiai iš Švedijos, Lenkijos ir Estijos. Vietos veiklos grupės, bendruomenės pristatė savo organizacijų veiklą, kuriamą produkciją, turistinius maršrutus, kvietė į edukacinius renginius skirtus mažiems ir didieliems (žvakių liejimas, pynimas, verbų rišimas, klumpių drožimas, veltinių gamyba ir kt.). Tarptautinės bendruomenių mugės metu vyko konferencijos, kuriose mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas. Daug dėmesio buvo skirta socialiniam verslui.
Šalčininkų rajoną atstovavo Šalčininkų rajono vietos veiklos grupė: pirmininkas Josif Rybak, Projekto vadovė Liana Rybak, Projekto finansininkė Jolanta Tunevičienė, Projekto administratorius Jurijus Novoslavskis; Baltosios Vokės krašto bendruomenės centras: pirmininkas Genadij Baranovič, nariai – Olga Versocka, Tereza Bogdevič, Oksana Bizunovič, Kristina Marija Slavinska. VVG nariai supažindino visus susidomėjusius su VVG veiklą, dalino leidinius apie įgyvendintus projektus. Savo įgyvendintus projektus, taip pat gražiausias Šalčininkų rajono vietas, Šalčininkų VVG atstovai siūlė mugės lankytojams pažiūrėti per virtualios realybės akinius. Lankytojai užsidėję tokius akinius galėjo tarsi atidurti Šalčininkų rajone, kur bepasuktum galvą ir bepažvelgtum, visur matai vaizdą iš Šalčininkų rajono.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti