Paieška

Įvyko susitikimas dėl socialinio verslo projektų

 

Įgyvendinant Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės 2014–2020 metų vietos plėtros strategijoje numatytą paramą NVO bei privataus verslo sektoriaus socialinio verslo kūrimui ir plėtrai, š. m. gruodžio 12 d. vyko įvadinis susitikimas dėl socialinio verslo kūrimo Šalčininkų rajone. Kas yra vis sparčiau populiarėjantis socialinis verslas? Tai verslo rūšis, kai pelną generuojanti veikla sprendžia ir kokią nors socialinę problemą, įtraukdama į veiklą neįgaliuosius, vienišus, senyvo amžiaus ar priklausomybių ligomis sirgusius žmones ir pan. Kaip to pasiekiama? 50 proc. gauto pelno projekto įgyvendintojas turi skirti būtent socialinės aplinkos gerinimui.

Antradienį vykusiame susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės, Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus, Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės, nevyriausybinių organizacijų atstovai, verslininkai. Socialinio verslo kūrimo galimybes, naujienas ir teisines sąlygas pristatė VšĮ „Geri norai.lt“ konsultantės. Šalčininkų rajone iš Leader programos bus finansuojami 4 projektai. Jų įgyvendinimui numatyta skirti po 100 tūkst. eurų.
 
Susitikimo metu dalyviai išgirdo naudingos informacijos apie verslo ir bendruomenės bendradarbiavimo galimybes ir tokio tinklo naudą, pristatė turimas socialinių verslų idėjas, būsimas programų veiklas, išsakė savo lūkesčius. Idėjomis ir sumanymais su susirinkusiais pasidalino Merkio aukštupio krašto bendruomenės pirmininkė Aurėlija Arlauskienė, apie idėją įsteigti sporto klubą kalbėjo kūno kultūros ir sporto draugijos „Sokol“ atstovai, kavinių įsteigimas – tai asociacijos „Ateities jaunimas“ ir Eišiškių bendruomenės centro sumanymai, Baltosios Vokės krašto bendruomenė norėtų įsteigti nedidelį viešbutuką.
 
Potencialias idėjas galima pateikti elektroniniu paštu vvg@salcininkai.lt iki š. m. gruodžio 22 d. Iniciatyvų aprašymo apimtis neturi būti didelė, reikia pateikti tik pagrindinius verslo veiklos būdus ir tikslus. Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės darbuotojai bei VšĮ „Geri norai.lt“ konsultantai kiekvienam pareiškėjui nemokamai suteiks konsultacijas dėl idėjos įgyvendinimo. Paraiškas gali teikti bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, verslo atstovai. Projektai gali būti realizuojami visose Šalčininkų rajono vietovėse, išskyrus Šalčininkus.
Irena Kolosovska
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti