Paieška

Apie aktualius viešųjų pirkimų klausimus – tiesioginėje vaizdo konferencijoje

 
Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (PLŽMMC) gruodžio 22 d. tiesiogiai transliavo vaizdo konferenciją tema „Viešųjų pirkimų aktualijos“. Mokymus nuotolinių būdu vedė VšĮ „Viešųjų pirkimų biuras“ viešųjų pirkimų ekspertė Zita Lukšienė.
Lektorės patirtis solidi: daugiau nei 9 metų darbo Viešųjų pirkimų tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rengiant teisės aktus, lydinčius Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, vertinant perkančiųjų organizacijų parengtų viešųjų pirkimų dokumentų atitikimą Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimams. Per savo darbo praktiką lektorė nuolat mokėt ir konsultavo perkančiąsias organizacijas visais viešųjų pirkimų klausimais, organizavo, vedė ir skaitė pranešimus seminaruose, konferencijose ir kituose mokymo renginiuose viešųjų pirkimų vykdytojams ir dalyviams.
Šiuo metu Z. Lukšienė užsiima privačia viešųjų pirkimų praktika, veda seminarus viešųjų pirkimų klausimais.
Tiesioginės transliacijos metu lektorė kalbėjo apie viešųjų pirkimų teisinį reglamentavimą, apžvelgė Viešųjų pirkimų įstatymo projektą, nepatikimų tiekėjų sąrašus ir kaip jie tvarkomi. Z. Lukšienė pranešime pateikė kriterijus, pagal kuriuos šifruojamos tiekėjo pateiktos kainos, apibendrino vokų atplėšimo procedūrą.
Antrojoje dalyje atsakė į vietos veiklos grupėms (VVG) aktualius klausimus, atsiųstus prieš transliaciją ir užduotus jos metu. Vaizdo konferencijos dalyvius domino įvairios detalės, susijusios su Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) darbo specifika. VVG nariai domėjosi, ar galima pirkti paslaugą ar prekę iš organizacijos, kurios nariu yra patys, kaip išrinkti konkurso nugalėtoją, jei pasiūlyta kaina yra tokia pati, kokiais atvejais galima nesudaryti sutarties per CPO ir koks tolesnis pirkimo likimas, kuo skiriasi mažos vertės pirkimas nuo supaprastinto ir dar visa virtinė klausimų apie CVP IS.
Dalyviai vaizdo konferencijos transliaciją galėjo stebėti savo kompiuterių ekranuose. Jiems reikėjo tik parsisiųsti programėlę ir pagal PLŽMMC darbuotojų parengtą instrukciją žingsnelis po žingsnelio įdiegti ją savo kompiuteryje.
Konferencijos dalyviai registruojami iš anksto. Transliacijos metu gali būti prisijungę iki 25 kompiuterių. Seminaro įrašas pasiekiamas www.leaderlietuva.lt svetainėje. Transliacijas galima žiūrėti per įvairius įrenginius: kompiuterį, planšetę ar išmanųjį telefoną.
Kitą savaitę – gruodžio 28 d. 13 val. ketinama surengti vaizdo konferenciją socialinio verslo kūrimo tema su NVO Avilys atstovais Arūnu Survila bei Monika Stankevičiūte.
Vaizdo įrašą galite parsisiųsti iki gruodžio 30 d. paspaudę nuorodą čia.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti